Prywatne Gimnazjum i II Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Kętrzynie

Bieżące wiadomości



Ogłoszenie

Email Drukuj PDF

23 czerwca (w piątek) uroczyście zamykamy

rok szkolny 2016/2017

o godzinie 11.00 w auli na parterze, ul. A. Asnyka 8.

 

Po uroczystości zapraszamy na spotkanie z wychowawcami w klasach

 

 

Prosimy o zwrot podręczników i lektur do czwartku włącznie.

Ze względu na planowany remont parteru, bardzo proszę o pozabieranie swoich rzeczy osobistych z klas i z szatni.

Dyrekcja 

Zmieniony ( Wtorek, 20. Czerwiec 2017 18:28 )
 

Plan wycieczki edukacyjno-integracyjnej

Email Drukuj PDF

Wycieczka edukacyjno-integracyjna na Górnym Śląsku

Termin 04 – 08.09.2017r

 

 

I dzień – 04.09.2017r

Wyjazd z Kętrzyna w godzinach porannych, przejazd do Zabrza, zakwaterowanie w hostelu „GUIDO”, obiadokolacja, nocleg.

 

II dzień:

Śniadanie, zwiedzanie kopalni Guido  w Zabrzu ( 2,5h ), zjazd na poziom 170m a następnie na poziom 320 m. Zapoznanie się z metodami wydobywania węgla, maszyny górnicze, przejazd podziemną podwieszaną kolejką, kaplica św. Barbary – patronki górników.

Przejazd do Sztolni „Królowa Luiza” ( ok. 2h ), zwiedzanie podziemnego parku maszyn górniczych, szyb Carnall z parową maszyną wyciągową, dawne pomieszczenia socjalne górników,

Zwiedzanie Muzeum Śląskiego w Katowicach. Muzeum Śląskie przedstawia historię regionu Górnego Śląska, historię górnictwa oraz kultury śląskiej.

Hala widowiskowo-sportowa „Spodek”, Pomnik Powstańców Śląskich, Dzielnica „Nikiszowiec” – zwiedzanie osiedla robotniczego dla górników wybudowanego na początku XX wieku, zabytkowe kamienice centrum miasta.

Powrót do hostelu, obiadokolacja, nocleg

 

III dzień:

Śniadanie, przejazd do Pszczyny, zwiedzanie Muzeum Zamkowego będącego dawnym zamkiem książęcym, zaliczanym do najwspanialszych zespołów parkowo-pałacowych w kraju, park zamkowy, pokazowa zagroda żubrów, zabytki rynku pszczyńskiego.

Przejazd do Wadowic, zwiedzanie Muzeum w domu rodzinnym Ojca Świętego Jana Pawła II, Plac Jana Pawła II z Bazyliką Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny – zwiedzanie,

Kalwaria Zebrzydowska – zwiedzanie sanktuarium pasyjno-maryjnego oo. Bernardynów. Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej jest wpisane na listę światowych zabytków UNESCO.

Powrót do hostelu, obiadokolacja, nocleg.

 

IV dzień:

Śniadanie,

Pustynia Błędowska -  największy obszar lotnych piasków w Polsce, krótki pobyt,

Przejazd do Olkusza, zwiedzanie Bazyliki Św. Andrzeja, fragmenty odrestaurowanego muru obronnego wraz z zachowaną basztą, rynek.

Ogrodzieniec – zwiedzanie ruin zamkowych

Przejazd do Katowic – czas do dyspozycji wychowawców

Powrót do Zabrza, obiadokolacja, nocleg

 

V dzień:

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Częstochowy na Jasną Górę, zwiedzanie klasztoru jasnogórskiego. (Skarbiec, galeria obrazów Dudy Gracza, kaplica obrazu)

Powrót do Kętrzyna w godzinach wieczornych.

 

Świadczenia:

- 4 noclegi w hostelu GUIDO  w Zabrzu ( pokoje 4-, 5-osobowe, łazienki na korytarzu)

- 4 śniadania

- 4 obiadokolacje

- lunch box na powrót

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem

- ubezpieczenie NNW

- usługa przewodników na 4 dni

 

Ogłoszenie

Email Drukuj PDF
 

Nowy plan lekcji

Email Drukuj PDF

Nowy plan lekcji na wtorek 9 maja 2017

link

Plan na pozostałe dni będzie umieszczony w zakładce plan lekcji.

Dyrekcja

 

Zmieniony ( Poniedziałek, 08. Maj 2017 12:25 )
 

Informacje dyrekcji

Email Drukuj PDF

W dniach od 4 maja do 8 maja odbędzię się część pisemna egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych.

Egzaminy odbywają się w auli szkoły na parterze, codziennie od godziny 845 .

Klasy I i II liceum nie mają w tych dniach zajęć lekcyjnych.

Klasy gimnazjalne mają zajęcia na I piętrze wg. planu tymczasowego.

Plan - link 

Dyrekcja 

Zmieniony ( Poniedziałek, 01. Maj 2017 14:25 )
 

Powiatowy Konkurs Czytelniczy

Email Drukuj PDF

MŁODA DOROSŁA WŚRÓD NAS

W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie zebrali się młodzi dorośli z powiatu kętrzyńskiego, aby zmierzyć się z twórczością Johna Greena. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Katarzyna Opala z kl. I gimnazjum oraz Anna Kmito z kl. 3 gimnazjum.

Po zaciętej walce i dogrywce Anna Kmito zajęła II miejsce w I Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Świat młodych dorosłych w twórczości Johna Greena”. Oficjalne wyniki:

I miejsce – Gabriela Mrozowska,

II miejsce – Anna Kmito,

III miejsce – Wiktor Szukis.

Nagrody wręczał starosta pan Ryszard Niedziółka oraz przewodnicząca jury pani Bożena Wójcik-Wojciechowska.

Ani serdecznie gratulujemy! A organizatorzy już dziś zapraszają uczniów na kolejną edycję konkursu czytelniczego. 

Zmieniony ( Środa, 26. Kwiecień 2017 12:17 )
 

Egzamin gimnazjalny

Email Drukuj PDF

W dniach 19,20 i 21 kwietnia 2017, odbędzie się Egzamin Gimnazjalny.

Uczniowie klasy III rozpoczynają egzamin o godzinie 8.45.(codziennie)

Pozostałe klasy gimnazjalne nie mają zajęć lekcyjnych.

W tych dniach uczniowie klas licealnych mają zajęcia wg planu tymczasowego.

(w zakładce plan lekcji - aktualna wersja planu) 

Dyrekcja 

 

Zmiana planu

Email Drukuj PDF

W dniach 18,19 i 20 kwietnia odbędzie się w szkole Egzamin Gimnazjalny.

Uczniowie klasy 3 G przychodzą na egzamin na godzinę 8.40.

Proszę zabrać ze sobą legitymację szkolną oraz długopis z czarnym wkładem.

Pozostałe klasy gimnazjalne nie mają w tych dniach zajęć lekcyjnych.

plan6 

Dyrekcja

Zmieniony ( Piątek, 15. Kwiecień 2016 09:27 )
 

wygraj indeks

Email Drukuj PDF

W sobotę, 19 marca b.r.  odbył  się w Gdańsku  konkurs chemiczny organizowany przez Wydział Chemii Politechniki Gdańskiej pod hasłem  „Wygraj Indeks”.  Grupę 12 uczniów przygotował   pan profesor Jan Krysztopik.

Tytuł laureata uzyskało  10 spośród nich. 

Laureatami zostali:

http://prywgim.pl/pub/chem.pngKoziatek Aleksandra

Bałdyga Daniel

Bałdyga Oliwia

Rożek Jakub

Tymiński Michał

Dyjas Adam

Banasiak Adrianna

Głusiec Martyna

Sternicka Angelika

Rozbicka Sylwia

 

Składamy podziękowania panu Janowi Krysztopikowi za przygotowanie uczniów do udziału w konkursie oraz serdeczne gratulacje uczniom !

Dyrekcja

 

konkursy przedmiotowe

Email Drukuj PDF

Na stronie internetowej Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie

opublikowano wyniki gimnazjalnych konkursów przedmiotowych.

Tytuły laureatów i finalistów uzyskali  następujący uczniowie naszego gimnazjum:

Jakub Opala uczeń klasy III

Laureat Konkurs z Chemii

Laureat Konkurs z Matematyki

Laureat Konkurs z Fizyki

Finalista Konkurs z Geografii

Jacek Malicki uczeń klasy III ,

Laureat  Konkurs z Matematyki,

Laureat Konkurs z Chemii

Jakub Proboszcz uczeń klasy I

Laureat Konkurs z Matematyki

Finalista Konkurs z Języka Angielskiego

Hubert Bajger uczeń klasy III

Laureat Konkurs z Chemii

Finalista Konkurs z Geografii

Adam Masiewicz uczeń klasy III

Laureat Konkurs z Chemii

Bartosz Koczela uczen klasy III

Laureat Konkurs z Chemii

Michał Homza uczeń klasy III

Laureat Konkurs z Chemii

Wojciech Hrycenko uczeń klasy II

Finalista Konkurs z Matematyki

Finalista Konkurs z Geografii

Krzysztof Kozak uczeń klasy I

Finalista Konkurs z Języka Angielskiego

 Uczniowie byli przygotowywani do konkursów przez następujących nauczycieli:

Konkurs z matematyki  Pani Małgorzata Zawadzka

                                 Pani Teresa Wysocka i Pan Roman Tylman.

Konkurs z Języka Angielskiego Pani Magdalena Hermanowicz

Konkurs z Fizyki Pan Jacek Czyżak

Konkurs z Geografii Pan Robert Puczel

Konkurs z Chemii Pan Jan Krysztopik

Gratulujemy nauczycielom i laureatom odniesionego sukcesu i życzymy powodzenia

w konkursach w przyszłym roku szkolnym.

Tytuł laureata zwalnia z pisania odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego i daje

uczniowi 50 punktowy wynik.

Dyrekcja 

Zmieniony ( Poniedziałek, 11. Kwiecień 2016 09:03 )
 
Strona 4 z 30